Tvorba webu snadno a rychle

Přemýšlíte, že si založíte vlastní webové stránky, ale nevíte přesně jak na to? Možná se budete divit, kolik možností při tvorbě takového webu existuje. Je toho opravdu mnoho, navíc na tvorbu webu si můžete také někoho najmout, protože profesionálů v tomto oboru najdete skutečně mnoho. Pokud chcete ale poradit alespoň s absolutními základy, čtěte následující článek.

Základem je hosting a doména

Než začnete vůbec uvažovat o tom, jak by váš budoucí web měl vypadat, musíte si pořídit hosting a také doménu. Až budete vymýšlet název vašeho webu, raději jich vymyslete víc, často se totiž stává, že vámi vybraná doména bude již prodaná. Pak je možné, že jí seženete s jinou příponou, například .eu nebo .org. Ale i tyto mohou být obsazené a vám nezbyde nic jiného než vymýšlet nový název.

Bez hostingu to také nepůjde. Hosting je místo, kam doménu umístíte, je tedy její součástí. Ačkoliv si hosting i doménu můžete zakoupit každý u jiné společnosti, většinou se to nevyplatí. Doporučujeme koukat po nejrůznějších akcích takovýchto společností, protože často můžete hosting nebo i doménu sehnat za opravdu směšné ceny. Každopádně než se někde usadíte, raději si to vše porovnejte s dalšími nabídkami.

Samozřejmě existují možnosti, jak mít web zdarma. Různé společnosti nabízejí možnost vytvořit si web zadarmo, ale musíte se smířit s tím, že web ponese název například v tomto znění: www.pepanovak.spolecnost.cz, kdežto když si za hosting a doménu zaplatíte, tak můžete mít web takovýto: www.pepanovak.cz.

Redakční systém pomůže skoro se vším

V případě, že se zrovna moc neorientujete v HTML a podobných věcech, nemusíte ztrácet hlavu, že si nemůžete vytvořit web svépomocí. Na webu vždy funguje nějaký redakční systém a ten vám vždy bude pomáhat minimálně s naprostými základy, jako je vložení článku na web, založení fotogalerie a podobně. Mezi oblíbené redakční systémy patří například WordPress nebo Joomla, pro eshopy se často používá známý Prestashop.

Co se týče vzhledu, většinou budete mít k dispozici výběr z nejrůznějších free šablon. Může se ale stát, že jejich vlastnosti budou omezeny, protože jsou zdarma. Šablony si samozřejmě ale můžete i zakoupit za nejrůznější ceny. Záleží vlastně na vás, co přesně hledáte. Většinou ale i šablony zdarma nabízejí hodně možností co v nich nastavovat, jako barvy, záhlaví stránek, menu a podobně.

Pokud budete potřebovat na webu ale upravit něco pomocí kaskádových stylů, na internetu najdete nespočet tutoriálů, které vám pomohou. Tvorba webu není opravdu nic složitého, ale pokud si na to nevěříte ani po našich radách, můžete si najmout profesionála, je ale možné, že vás to vyjde poměrně draho.