PPC reklama, co to vlastně je a co o ní vědět

Zkratka PPC reklama může být pro kde koho zcela záhadnou a online marketing pro něj může být španělskou vesnicí. My a náš článek jsme tu ale proto, abychom vám poradili a vysvětlili, o co jde. Pokud tedy chcete pochopit, co zkratka PPC reklama znamená, čtěte dál.

 Základní informace o PPC reklamě

PPC reklama je pojem používaný v online světě marketingu. PPC je anglická zkratka pay per click neboli platba za kliknutí. V dnešní době se jedná o poměrně dost využívaný způsob reklamy na internetu, ale ne každý mu už stačil přijít na kloub. Velmi jednoduše řečeno se jedná o to, že vy si někam umístíte reklamu, ale nebudete za ni platit žádný měsíční paušál. Zaplatíte pouze za to, pokud na vaši reklamu někdo klikne a přesměruje ho to na vaše stránky.

Je tak snadnější naplánovat kolik vás asi bude reklama stát a hlavně to co zaplatíte, bude skutečně za něco, co pro vás ta reklama získala. Nemusíte se tak bát, že někam umístíte reklamu, za kterou zaplatíte nehoráznou sumu, ale ani vám to nezvýší návštěvnost. U PPC reklamy je to prosté, pokud na vaši inzerci nikdo neklikne, nezaplatíte vůbec nic.

PPC reklama a její systémy

PPC reklamu musí spravovat určité systémy. Těch v dnešní době už existuje poměrně dost, takže si můžete i relativně vybírat. Nejvyužívanější systém je Google AdWords. Mezi další známé systémy patří například reklama na sociálních sítích, jako například Facebook nebo LinkedIn. U nás tuto službu nabízí například web seznam.cz.

PPC reklama není v základu nic tak složitého, pokud se jí ale chcete věnovat podrobněji, chce to trošku si ji prostudovat. Každý kdo se ale nějakým způsobem zabývá prací na internetu, nakonec pochopí, oč jde. PPC reklama vám sice nezaručí stoprocentní zlepšení vašeho prodeje, ale je to určitě lepší, co se týče platby než při klasické reklamě.