Vývoj mobilních aplikací – co je dobré vědět

Vývoj mobilních aplikací je celkem výdělečná činnost. Není ale zrovna jednoduchá a rozhodně není pro každého. Kromě pochopení alespoň základních principů, o kterých se dozvíte v tomto článku, je potřeba i jistá dávka pevných nervů. Jestliže toto splňujete, možná před sebou máte slibnou kariéru vývojáře, což nabízí hlavně tu výhodu, že si můžete čas plánovat podle sebe. Ale jak říkáme, není to pro každého.

Začněme od začátku

Abyste mohli zkoušet vyvíjet aplikace, chce to se o této oblasti něco dozvědět a naučit. Začneme tedy hezky od začátku a postupně, aby bylo vše jasné.

  • Jestliže znáte a umíte programovací jazyk Java, tento krok můžete klidně přeskočit anebo si svoje dovednosti osvěžte a čtěte s námi. K naučení samotného jazyka najdete na internetu mnoho rad. Programování v androidu potom půjde o mnoho lépe, pokud tento jazyk zvládnete.
  • Musíte se také naučit používat editor, ve kterém budete aplikace programovat. Na výběr jich je skutečně mnoho, ale mezi oblíbené patří například Eclipse.
  • Co se týče samotných kódů, tak vám hodně pomůže internet. Jestliže vám nedělá problém angličtina, tak tím lépe. Většina návodů a tutoriálů je v tomto boru bohužel v angličtině.

Samozřejmě záleží, pro jaký druh systému chcete aplikace vyvíjet. Nejčastější návody a také nejvíce vývojářů se zaměřuje na Android. Pro Android se nejlépe programují aplikace na zařízeních, která jsou referenční.

Nejdůležitější při vývoji aplikací jsou pevné nervy. Nevzdávejte to po prvním neúspěchu. Každý vývojář se musel vše naučit od základů, s těmito znalostmi se prostě nikdo nerodí. A navíc chybami se člověk učí, takže každá chyba vás posune dále, budete si muset zjistit, proč se to nepovedlo, takže zjistíte další a další informace, které se vám při vyvíjení aplikací budou hodit. Proto vytrvejte, i když to nebude snadné, ten pocit, až vám vaše první aplikace začne fungovat, za to stojí.