Webdesign pro váš web i e – shop

Potřebujete udělat pěkný webdesign? Chcete, aby váš web mezi ostatními opravdu zářil a návštěvníky zaujmul na první pohled? Na to existuje hned několik rad, které se dočtete v našem následujícím článku.

Na krásný vzhled svépomocí

Krásný webdesign si nemusíte náročně programovat sami, pokud to není váš obor, proč si tím přidělávat vrásky. Existuje mnoho možností, jak si poradit i tak, aniž byste byli grafickými mágy. Nepotřebujete znát žádné odborné a drahé grafické programy, pokud se tím nechcete živit a chcete jen mít pěkný web, s tímto vůbec neztrácejte čas.

Základem pěkného webu je přehlednost, tudíž by neměl být zbytečně přeplácaný. Řiďte se tím, že na webu to musí být stručné a jasné, ale zároveň to musí klienta nebo čtenáře upoutat na první dojem, jinak ho můžete ztratit. Pokud nenabízíte až tak zajímavý obsah, tak musíte zaujmout designem. Design je ale důležitý, i pokud jste nejlevnější e – shop v republice. Pokud budete mít e – shop nepřehledný a zákazník se v něm nebude moci zorientovat, jsou vám nízké ceny poměrně k ničemu.

Nejjednodušší možností je vybrat si perfektní šablonu. Je na vás jestli se raději kouknete po nějaké free šabloně nebo raději zaplatíte za kvalitu. Předem ale říkáme, že i free šablony mohou být super. Pokud si vyberete správnou šablonu, nemusíte řešit naprogramování vlastí, takže nepotřebujete být žádný grafik. To je poměrně velká výhoda. Dnes jsou šablony opravdu překrásné a často můžete s jejich designem i pracovat, například změnit barvy, zápatí a záhlaví a podobně. Takže vše přizpůsobíte svým potřebám a ani si nemusíte najímat grafickou firmu.

Nevíte si rady? Grafiků je dost

Jestliže máte o webdesignu jasnou představu a žádná šablona neodpovídá vaším požadavkům, můžete si najmout profesionálního grafika nebo programátora, který vám s webdesignem webu pomůže. Určitě není nutné hned najímat drahé firmy, stačí se porozhlédnout po internet a zadat si poptávku po nějakém jednotlivci. Rozhodně od něj ale chtějte vidět reference, aby vám nakonec nezbyly jen oči pro pláč, že jste zaplatili za nějakou hrůzu.